Německý jazyk
Anglický jazyk
Český jazyk
, svátek má
Úspěchy žáků GVH Louny - školní rok 2007/2008

Znáš své město a okolí? ...

2. ročník soutěže pro žáky lounských základních škol a gymnázia - 02. 06. 2008

Výsledky internetové soutěže pořádané ZŠ Louny, 28. října 2173, autorem soutěže je Mgr. Vlastimil Lisse. Zástupci GVH Louny si vedli velmi dobře, svědčí o tom celkové výsledky soutěže. Mezi nejúspěšnější účastníky soutěže se zařadila Tereza Höferová (třída 1. A8). Blahopřejeme vítězům a děkujeme za reprezentaci našeho gymnázia. Ceny a diplomy předá vítězům starosta města Louny pan Ing. Jan Kerner v pátek 6. června 2008 v 10.00 hodin ve velké zasedací místnosti MÚ Louny. Podívejte se na fotogalerii ze slavnostního předávání cen a diplomů.

pořadí5. třídy6. třídy7. třídy8. třídy9. třídy
1. místoJ. Hons, 3. ZŠT. Höferová, GVHJ. Kučerová, 3. ZŠT. Adamcová, 3. ZŠM. Stolínová, GVH
2. místoV. Prchlík, 3. ZŠK. Stolínová, GVHT. Sedláčková, GVHL. Chocholová, 8. ZŠM. Švarcbachová, 8. ZŠ
3. místoM. Adamec, 3. ZŠM. Kučerová, GVHB. Skálová, 3. ZŠJ. Muláková, 3. ZŠM. Bělochová, 7. ZŠ
Diplom za 1. místo - Tereza Höferová Diplom za 2. místo - Kateřina Stolínová Diplom za 3. místo - Markéta Kučerová Diplom za 2. místo - Tereza Sedláčková Diplom za 1. místo - Markéta Stolínová
Mgr. I. Vernerová, Mgr. A. Studenovský - vyučující zeměpisu

Okresní kolo Fyzikální olympiády - kategorie G (ARCHIMEDIÁDY)

DDM Žatec - 20. 5. 2008

V Archimediádě reprezentovalo naše gymnázium tříčlenné družstvo žáků třídy 2. A8 ve složení Tereza Sedláčková, Alena Rossová a Jan Dvořák. V konkurenci 4 družstev bylo naše družstvo nejlepší. Blahopřejeme k vítězství a děkujeme Tereze, Aleně i Honzovi za vzornou reprezentaci GVH Louny.

Výsledková listina okresního kola Fyzikální olympiády (ARCHIMEDIÁDY) - kategorie G
Výsledková listina krajského kola Fyzikální olympiády - kategorie G
Mgr. L. Pospíšilová - vyučující fyziky

Krajské kolo Fyzikální olympiády - kategorie D

Ústí nad Labem - 17. 4. 2008

V kategorii D reprezentovali GVH Louny David Verner, Zuzana Radostová a Vladimír Chlouba (všichni třída 5. A8). Mezi úspěšné řešitele se zařadil David Verner - celkově 5. místo a Zuzana Radostová - celkově 8. místo. Vladimír Chlouba obsadil celkové 15. místo, jako jediný vyřešil 4. úlohu. Blahopřejeme Davidovi, Zuzaně i Vladimírovi k pěknému úspěchu a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia.

Výsledková listina krajského kola Fyzikální olympiády - kategorie D
Výsledková listina krajského kola Fyzikální olympiády - kategorie D
Diplom za 8. místo - Zuzana Radostová
Mgr. L. Pospíšilová - vyučující fyziky

Krajské kolo Fyzikální olympiády - kategorie C

Ústí nad Labem - 17. 4. 2008

V kategorii C reprezentovali GVH Louny Jakub Sedláček a Michal Patera (oba z třídy 2. A4). V konkurenci 23 řešitelů úloh krajského kola FO obsadil Jakub Sedláček 7. místo, pouhý jeden bod rozhodl o tom, že se nazařadil k úspěšným řešitelům. Paradoxně je v pořadí až za soutěžícími na 4. - 6. místě (úspěšným řešitelem byl každý, kdo získal minimálně 14 bodů a nejméně 2 úlohy s ohodnocením alespoň 5 bodů). Michal Patera obsadil celkové 18. místo. Blahopřejeme Jakubovi k pěknému umístění a děkujeme oběma studentům za reprezentaci našeho gymnázia.

Výsledková listina krajského kola Fyzikální olympiády - kategorie C
Výsledková listina krajského kola Fyzikální olympiády - kategorie C
Mgr. L. Pospíšilová - vyučující fyziky

Krajské kolo Biologické olympiády - kategorie C

Ústí nad Labem - 14. 5. 2008

Velmi dobrého výsledku dosáhla v krajském kole Biologické olympiády kategorie C žákyně tercie Tereza Mračková. Obsadila 9. místo a stala se úspěšnou řešitelkou krajského kola Biologické olympiády, což se podařilo pouze prvním dvanácti účastníkům soutěže. Děkujeme Tereze za velmi dobrou reprezentaci našeho gymnázia.

Výsledková listina krajského kola Biologické olympiády - kategorie C
Výsledková listina krajského kola Biologické olympiády - kategorie C
RNDr. Věra Mirvaldová - vyučující biologie

Krajské kolo Chemické olympiády - kategorie C

Ústí nad Labem - 25. 4. 2008

Výjimečného úspěchu dosáhla naše chemie v pátek 25. dubna 2008 v krajském kole 44. ročníku Chemické olympiády kategorie C, která je určena pro studenty 1. a 2. ročníků čtyřletých gymnázií a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Barvy naší školy hájili dva studenti, které vybrala krajská komise ChO na základě výborných výsledků školního kola, a to Hanka Mačková z kvinty a Jakub Sedláček ze 2. ročníku. S mimořádně obtížným zadáním letošních úloh teoretické i praktické části soutěže se oba dva vypořádali velmi dobře, když Hanka vybojovala pěkné 13. místo a Jakubovi patří dokonce vynikající 3. umístění mezi 18 účastníky této soutěže. Oběma studentům děkujeme za výbornou reprezentaci GVH Louny.

Diplom za 3. místo - Jakub Sedláček
Diplom za 3. místo - Jakub Sedláček
Výsledková listina krajského kola Chemické olympiády - kategorie C
Výsledková listina krajského kola Chemické olympiády - kategorie C
Ing. H. Csonková - vyučující chemie

Krajské kolo Zeměpisné olympiády - kategorie A, B, C, D

Ústí nad Labem - 15. 4. 2008

Výborných úspěchů dosáhli naši studenti v krajském kole Zeměpisné olympiády. Z okresního kola postupovalo do kola krajského 8 reprezentantů Lounska, z nich bylo 6 studentů z GVH Louny. Krajského kola se nemohla zúčastnit Alena Rossová. Výsledkové listiny všech kategorií vypovídají o schopnosti prosadit se v silné konkurenci nejlepších "zeměpisářů" Ústeckého kraje a také o vzorné reprezentaci našeho gymnázia. Vynikající a přesvědčivé je vítězství Terezy Sedláčkové (třída 2.A 8) v kategorii B, výborné je 2. místo Jana Kučery (třída 1. A8) a 8. místo Daniely Lešákové (třída 1. A8) v kategorii A. Úspěchem je 7. místo Jiřího Urbana (třída 8. A8), porazil vítěze okresního kola kategorie D. Hezké je také 8. místo Michaely Vlčkové (třída 4. A8) v kategorii C.

Diplom za 1. místo - Tereza Sedláčková
Diplom za 1. místo - Tereza Sedláčková
Diplom za 2. místo - Jan Kučera
Diplom za 1. místo - Tereza Sedláčková
Výsledková listina Zeměpisné olympiády - kategorie A - krajské kolo
Výsledková listina Zeměpisné olympiády - kategorie A - krajské kolo
Výsledková listina Zeměpisné olympiády - kategorie B - krajské kolo
Výsledková listina Zeměpisné olympiády - kategorie B - krajské kolo
Výsledková listina Zeměpisné olympiády - kategorie C - krajské kolo
Výsledková listina Zeměpisné olympiády - kategorie C - krajské kolo
Výsledková listina Zeměpisné olympiády - kategorie D - krajské kolo
Výsledková listina Zeměpisné olympiády - kategorie D - krajské kolo
Mgr. I. Vernerová, Mgr. A. Studenovský - vyučující zeměpisu

Krajské kolo Matematické olympiády - kategorie C

Ústí nad Labem - 1. 4. 2008

Krajského kola Matematické olympiády kategorie C bylo pro studenty GVH Louny zvláštní tím, že jej absolvovali v nadmořské výšce 2200 m. n. m. na chatě Kolpinghütte v Rakousku, kde bylo všech pět postupujících na lyžařském výcvikovém kurzu. Velká nadmořská výška však našim studentům nevadila a při řešení nelehkých úloh matematické olympiády si počínali dobře. Svědčí o tom celkové výsledky i krásné 3. místo Davida Vernera (třída 5. A8) a diplom za úspěšné řešení úloh (David byl jedním z pětice úspěšných řešitelů). Blahopřejeme našim studentům k umístění a děkujeme za reprezentaci gymnázia.

Tabulka krajského kola MO kategorie C.
Mgr. A. Studenovský, Dr. M. Rieger - kabinet matematiky GVH Louny

Krajské kolo Chemické olympiády - kategorie D

Ústí nad Labem - 28. 3. 2008

Krajského kola Chemické olympiády kategorie D se zúčastnilo 19 nejlepších žáků této kategorie z Ústeckého kraje. Markéta Gottfriedová obsadila hezké 7. místo a byla oceněna diplomem. Blahopřejeme Markétě k pěknému umístění a děkujeme za reprezentaci GVH Louny.

Diplom M. Gottfriedové za 7. místo CHO. Diplom M. Gottfriedové za 7. místo CHO.
Ing. H. Csonková - vyučující chemie

Krajské kolo Soutěže v cizích jazycích – FRANCOUZSKÝ JAZYK

Litoměřice - 19. 3. 2008

Krajské kolo Soutěže ve francouzském jazyce kategorií B1, B2 se konalo tradičně na SPgŠ J. H. Pestalozziho v Litoměřicích. V kategorii B1 zvítězila Eliška Vávrová (třída 3. A4) a postupuje do celostátního kola. V kategorii B2 obsadila pěkné 4. místo Marcela Höferová (třída 7. A8). Blahopřejeme Elišce i Marcele, děkujeme za vzornou reprezentaci GVH Louny, Elišce přejeme mnoho úspěchů v celostatním kole soutěže. Obsahové zadání soutěže vypracovala ústřední komise francouzštiny a všechny materiály byly konzultovány na Francouzském institutu v Praze.

Výsledková listina Soutěže ve francouzském jazyce - kategorie B1
Výsledková listina Soutěže ve francouzském jazyce - kategorie B1 Diplom vítězky krajského kola - kliknutím na náhledu obrázek zvětšíte
Diplom vítězky krajského kola Soutěže ve francouzském jazyce.
Výsledková listina Soutěže ve francouzském jazyce - kategorie B2
Výsledková listina Soutěže ve francouzském jazyce - kategorie B2
PhDr. M. Krahulíková - vyučující francouzského jazyka

KLOKAN 2008 - kategorie BENJAMÍN, KADET, JUNIOR, STUDENT

GVH Louny - 27. 3. 2008

Letošního ročníku celosvětové matematické soutěže se na našem gymnáziu zúčastnilo 115 žáků (kategorie BENJAMÍN - 46 žáků, kategorie KADET - 32 žáků, kategorie JUNIOR - 20 žáků, kategorie STUDENT - 17 žáků). Děkujeme žákům našeho gymnázia za účast, blahopřejeme vítězům jednotlivých kategorií.

Výsledkové listiny soutěže KLOKAN 2008 na GVH Louny
Výsledková listina KLOKAN 2008 - GVH Louny
Předmětová komise matematiky GVH Louny

Krajské kolo Matematické olympiády - kategorie Z9

Ústí nad Labem - 26. 3. 2008

Krajské kolo 57. ročníku Matematické olympiády kategorie Z9 se konalo pod patronací Jednoty českých matematiků a fyziků a Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Vynikajícího úspěchu dosáhla Markéta Gottfriedová (kvarta), která získala maximální počet bodů a s převahou v krajském kole zvítězila. Je to výjimečný výsledek, Markétě k němu blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho gymnázia. Celostátní kolo se v této kategorii nekoná. Úspěšným řešitelem se stal každý z účastníků, který získal alespoň 12 bodů. Celkem se krajského kola zúčastnilo 25 žáků osmiletých gymnázií a základních škol, z nich bylo 11 úspěšných řešitelů.

Výsledková listina MO kategorie Z9 - krajské kolo
Výsledková listina MO kategorie Z9 - krajské kolo
Diplom vítězky krajského kola - kliknutím na náhledu obrázek zvětšíte
Diplom vítězky krajského kola MO kategorie Z9.
Mgr. A. Studenovský - vyučující matematiky

Okresní kolo - Olympiáda v českém jazyce - kategorie II

DDM Žatec - 26. 3. 2008

Okresního kola Olympiády v českém jazyce se zúčastnilo 14 žáků středních škol. Vítězem okresního kola a také postupujícím do kola krajského je Marek Mikulášek (třída 2. A4). Děkujeme všem účastníkům okresního kola z našeho gymnázia za reprezentaci školy, blahopřejeme Markovi k vítězství a budeme mu držet palce v krajském kole (koná se 29. 4. 2008 v Ústí nad Labem).

Výsledková listina OČJ kategorie II - okresní kolo
Výsledková listina MO kategorie Z9 - krajské kolo
Předmětová komise českého jazyka GVH Louny

OKRESNÍ KOLO ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY - kategorie A, B, C, D

DDM Žatec - 19. 3. 2008

V okresním kole Zeměpisné olympiády dosáhli reprezentanti našeho gymnázia vynikajících výsledků. V silné konkurenci se dovedli prosadit a získali 6 postupových míst do krajského kola soutěže. Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci, postupujícím do krajského kola - J. Kučerovi, D. Lešákové, T. Sedláčkové, A. Rossové, M. Vlčkové a J. Urbanovi - přejeme mnoho úspěchů i zde. Krajské kolo se koná 15. 4. 2008 na PF UJEP v Ústí nad Labem (České mládeže 8, katedra geografie). Postupují dva nejlepší účastníci každé kategorie, přihlášky zajišťuje DDM. Následující tabulky dokládají úspěšnost našich studentů v silné konkurenci.

Výsledková listina ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY - kategorie A - okresní kolo
Výsledková listina ZO kategorie A - okresní kolo
Výsledková listina ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY - kategorie B - okresní kolo
Výsledková listina ZO kategorie A - okresní kolo
Výsledková listina ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY - kategorie C - okresní kolo
Výsledková listina ZO kategorie A - okresní kolo
Výsledková listina ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY - kategorie D - okresní kolo
Výsledková listina ZO kategorie A - okresní kolo
Mgr. I. Vernerová, Mgr. A. Studenovský - vyučující zeměpisu

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY ČESKÉHO JAZYKA

DDM Žatec - 18. 3. 2008

V okresním kole Olympiády českého jazyka reprezentovala GVH Louny Tereza Mračková (třída 3. A8) a Monika Cimerová (třída 4. A8). V silné konkurenci 30 žáků základních škol a osmiletých gymnázií obsadila Tereza Mračková 3. - 5. místo a doufejme, že bude postupovat do krajského kola soutěže, které se koná 22. 4. 2008 na KÚ ÚK v Ústí nad Labem. Monika Cimerová obsadila 15. - 19. místo. Děkujeme oběma žákyním za reprezentaci GVH Louny a v krajském kole soutěže budeme držet Tereze palce.

Pořadí v okresním kole Olympiády českého jazyka - kategorie I.
Výsledky
Mgr. J. Řeřicha, Mgr. M. Guse - vyučující českého jazyka

KRAJSKÉ KOLO OLYMPIÁDY V BIOLOGII - kategorie A

Ústí nad Labem - 14. 3. 2008

Krajské kolo Olympiády v biologii kategorie A (žáci středních škol) bylo velmi náročné, svědčí o tom i to, že jedinou úspěšnou řešitelkou byla vítězka soutěže (úspěšným řešitelem mohl být každý, kdo získal nad 60 % z celkového počtu bodů - vítězka získala 63,85%). Radce Krebsové děkujeme za účast a věříme, že zkušenosti získané letos zúročí v příštím ročníku soutěže.

Výsledková listina OLYMPIÁDY Z BIOLOGIE - kategorie A - krajské kolo
Výsledková listina kategorie A - krajské kolo
RNDr. L. Mirvaldová - vyučující biologie

OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE V SÓLOVÉ RECITACI

DDM Žatec - 12. 3. 2008

V okresním kole soutěže v sólové recitaci reprezentovali naši školu dva studenti. Tereza Vágnerová ze sekundy vyhrála ve středu 12. března 3. kategorii a z prvního místa postupuje do krajského kola, Petr Pidrman z kvarty se stejný den umístil ve 4. kategorii na druhém místě a oba tedy budou reprezentovat GVH Louny na krajském kole 19. dubna v Chomutově. Děkujeme za reprezentaci gymnázia a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole soutěže.

Diplom vítězky 3. kategorie
Kliknutím se obrázek zvětší
Diplom za 2. místo - 4. kategorie
Kliknutím se obrázek zvětší
Bc. M. Nečesaná - vyučující dramatické výchovy a recitace

KRAJSKÉ KOLO OLYMPIÁDY V NĚMECKÉM JAZYCE - kategorie III

Litoměřice - 11. 3. 2008

Krajské kolo Olympiády v německém jazyce kategorie III (žáci středních škol) se konalo dne 11. 3. 2008 na SPgŠ J. H. Pestalozziho v Litoměřicích. V náročné konkurenci sedmi žáků středních škol z celého Ústeckého kraje vyhrála Anastasia Borisová (třída 2. A4). K vynikajícímu úspěchu Anastasii Borisové blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v celorepublikovém kole této soutěže.

Výsledková listina OLYMPIÁDY Z NĚMECKÉHO JAZYKA - kategorie III - krajské kolo
Výsledková listina kategorie III - krajské kolo Diplom vítězky krajského kola - kliknutím na náhledu obrázek zvětšíte
Diplom vítězky krajského kola Olympiády v německém jazyce.
Mgr. L. Majdová - vyučující německého jazyka

ŠKOLNÍ KOLO PYTHAGORIÁDY

GVH Louny - 28. 2. 2008

Ve čtvrtek 28. 2. 20085 se konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Soutěže se zúčastnila převážná většina žáků primy (kategorie Z6) a sekundy (kategorie Z7) a téměř polovina z nich získala takový počet bodů, který je opravňuje k postupu do okresního kola. Postupujícím přejeme v silné konkurenci nejlepších matematiků okresu Louny mnoho úspěchů.

Výsledková listina PYTHAGORIÁDA - kategorie Z6 (prima) a Z7 (sekunda) - školní kolo
Mgr. B. Naxer - vyučující matematiky

ŠKOLNÍ KOLA ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY - kategorie A, C, D

GVH Louny

Školní kolo kategorie A (žáci primy) se konalo 27. 2. 2008, celkem se zúčastnilo 28 žáků primy. Do okresního kola postupují Barbora Bušáková a Jan Kučera.

Výsledková listina ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY - kategorie A - školní kolo
(kliknutím na tabulce uvidíte kompletní výsledky školního kola)
Kliknutím uvidíte kompletní tabulku.

Školní kolo kategorie C (žáci ze tříd tercie a kvarta) se konalo 29. 2. 2008, celkem se zúčastnilo 9 žáků. Do okresního kola postupují David Vincík a Michaela Vlčková.

Výsledková listina ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY - kategorie C - školní kolo
(kliknutím na tabulce uvidíte kompletní výsledky školního kola)
Kliknutím uvidíte kompletní tabulku.

Školní kolo kategorie D (žáci ze tříd 5. A8 - 4. A4) se konalo 29. 2. 2008, celkem se zúčastnilo 16 žáků. Do okresního kola postupují všichni v tabulce uvedení žáci z 1. - 6. místa.

Výsledková listina ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY - kategorie D - školní kolo
(kliknutím na tabulce uvidíte kompletní výsledky školního kola)
Kliknutím uvidíte kompletní tabulku.

Všem účastníkům soutěže z GVH Louny děkujeme za účast v soutěži a postupujícím držíme palce v okresním kole.
Za předmětovou komisi zeměpisu GVH Louny - Mgr. A. Studenovský

OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁDY V ANGLICKÉM JAZYCE

kategorie I. B, II. B, III - DDM Žatec

V pondělí 25. 2. 2008 se konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii I. B (žáci 6. a 7. tříd ZŠ, prim a sekund osmiletých gymnázií) a II. B. V silné konkurenci se napoprvé uvedly velmi dobře žákyně primy našeho gymnázia Barbora Bušáková a Kristýna Kučerová, pěkné je také 6. místo Terezy Sedláčkové (třída 2. A8).

Výsledková listina OLYMPIÁDY Z ANGLICKÉHO JAZYKA - kategorie I. B - okresní kolo
Výsledková listina kategorie I. B - okresní kolo

V kategorii II. B (žáci 8. a 9. tříd ZŠ, tercií a kvart osmiletých gymnázií) obsadila Markéta Stolínová (kvarta) velmi pěkné 3. místo. Výsledky na prvních třech místech jsou však velmi těsné a nechybělo mnoho k vítězství. Tabulku uzavírají Ivana Pavlíčková (kvarta) a Martina Turňová (tercie). Do krajského kola této soutěže postupuje pouze vítěz okresního kola.

Výsledková listina OLYMPIÁDY Z ANGLICKÉHO JAZYKA - kategorie II. B - okresní kolo
Výsledková listina kategorie II. B - okresní kolo

V kategorii III (žáci středních škol) se konalo okresní kolo ve čtvrtek 28. února. Výborného výsledku docílila Markéta Jirkovská (sexta), která obsadila celkově 2. místo. Ostatní reprezentantky našeho gymnázia skončily na 6. - 9. místě. Do krajského kola této soutěže však postupuje pouze vítěz okresního kola - Jan Vondřich z Gymnázia Žatec. Krajské kolo se koná 13. března 2008 na SPgŠ v Litoměřicích.

Výsledková listina OLYMPIÁDY Z ANGLICKÉHO JAZYKA - kategorie III - okresní kolo
Výsledková listina kategorie III - okresní kolo
Všem účastníkům soutěže z GVH Louny děkujeme za účast v soutěži a za reprezentaci našeho gymnázia, obzvláště to platí pro "medailistky".
Za předmětovou komisi anglického jazyka GVH Louny - Mgr. A. Studenovská

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V NĚMECKÉM JAZYCE - kategorie III

DDM Žatec - 14. 2. 2008

V kategorii III (žáci středních škol) se konalo okresní kolo ve čtvrtek 14. února za účasti 11 žáků. Žákyně našeho gymnázia dopadly celkově výborně. Vítězkou okresního kola soutěže se stala Anastasia Borisová (třída 2. A4), 3. místo obsadila Tereza Hortová (třída 3. A4) a na 7. místě skončila Petra Říhová (třída 3. A4). Všem účastnicím děkujeme za celkově výbornou reprezentaci GVH Louny, vítězce přejeme mnoho úspěchů v krajském kole, které se bude konat 11. 3. 2008 na SPgŠ Litoměřice.

Výsledková listina OLYMPIÁDY Z NĚMECKÉHO JAZYKA - kategorie III - okresní kolo
Výsledková listina kategorie III - okresní kolo
Za předmětovou komisi německého jazyka GVH Louny - Mgr. L. Majdová

CELOSTÁTNÍ FINÁLE DOPROVODNÉ HRY "ALBRECHT Z VALDŠTEJNA"

11. 2. - 13. 2. 2008

Soutěž "Albrecht z Valdštejna" měla dvě fáze - korespondenční a veřejnou ve veřejném finále. Korespondenční fáze soutěže "Albrecht z Valdštejna" je součástí soutěže Eurorebus a získané body se počítají do obou těchto soutěží (jednotlivcům i třídám). Do veřejného celostátního finále soutěže postupovalo v každé kategorii 5 nejúspěšnějších školních tříd a 10 jednotlivců. Druhá část soutěže, tedy finále, již probíhala nezávisle na soutěži Eurorebus. Finále soutěže „Albrecht z Valdštejna“ probíhalo od 11. 2. do 13. 2. 2008 v rámci výstavy "Albrecht z Valdštejna a jeho doba" ve Valdštejnské jízdárně Senátu PČR v Praze. Ve finále bylo naše gymnázium početně zastoupené v soutěži tříd i jednotlivců (viz tabulky), vítězové získali řadu osobních hodnotných cen a navíc v soutěži tříd naši studenti získali užitečné ceny (mulfifunkční zařízení, tiskárny a skenery), které poslouží samotným žákům. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy i za pomůcky, které jsou umístěné v učebně výpočetní techniky č. 58, kabinetu zeměpisu a kabinetu fyziky.

Soutěž tříd
Výsledková listina
Soutěž jednotlivců
Výsledková listina
Mgr. J. Řeřicha, Mgr. A. Studenovský, Mgr. Z. Zákutný

OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

DDM Žatec - 06. 02. 2008

Ve středu 6. února 2008 se konalo okresní kolo dějepisné olympiády pro kategorii žáků 8. a 9. tříd základních škol a tercií i kvart osmiletých gymnázií. GVH Louny reprezentovala Markéta Stolínová (třída 4. A8) a Kateřina Volánková (třída 3. A8). Děkujeme oběma žákyním za účast v okresním kole. Pěkné je umístění Markéty Stolínové, pro příští ročník soutěže je nadějné umístění Kateřiny Volánkové.

Výsledková listina DO - okresní kolo
Výsledková listina
Mgr. Jaroslav Řeřicha - vyučující dějepisu

ŠKOLNÍ KOLO BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY - kategorie A, B

GVH Louny - 04. 02. 2008

Školní kolo biologické olympiády kategorie A (žáci tříd 3. A4 - 4. A4, 7. A8 - 8. A8) i B (žáci tříd 1. A4 - 2. A4, 5. A8 - 6.A 8) se konalo v učebně a  laboratoři biologie GVH Louny v pondělí 4. 2. 2008. Děkujeme studentům za účast, první tři v každé kategorii budou pravděpodobně postupovat do krajského kola (to závisí na krajské komisi Biologické olympiády, škola obdrží pozvánku). Krajské kolo kategorie A se pořádá 14. 3. 2008, kategorie B 11. 4. 2008. Krajská kola kategorií A, B se uskuteční na Přírodovědecké fakultě UJEP v Ústí nad Labem na katedře biologie (Za Válcovnou 8 - MHD č. 17, výstupní stanice Za Válcovnou).

Výsledková listina BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY - kategorie A, B - školní kolo
Výsledková listina
Mgr. Ludmila Pospíšilová - vyučující biologie

OKRESNÍ KOLO CHEMICKÉ OLYMPIÁDY - kategorie D

DDM Žatec - 30. 01. 2008

Ve středu 30. 1. 2008 se konalo v DDM Žatec okresní kolo chemické olympiády kategorie D (žáci 9. tříd základních škol a kvart osmiletých gymnázií). Markéta Gottfriedová (třída 4. A8) obsadila celkově 2. místo a postupuje do krajského kola, které se bude konat na SPŠ Stará 9 v Ústí nad Labem 28. 3. 2008. Hezké 8. místo obsadila Markéta Stolínová (třída 4. A8). Oběma žákyním děkujeme za reprezentaci GVH Louny a Markétě Gottfriedové přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

Výsledková listina CHO kategorie D - okresní kolo
Výsledková listina
Ing. Hana Csonková - vyučující chemie

OKRESNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY - kategorie Z9

DDM Žatec - 23. 01. 2008

Ve středu 23. 1. 2008 se konalo v DDM Žatec okresní kolo matematické olympiády kategorie Z9 (žáci 9. tříd základních škol a kvart osmiletých gymnázií). Jedinou úspěšnou řešitelkou (úspěšným řešitelem je každý, kdo získal 12 a více bodů), vítězkou a také postupující do krajského kola této soutěže je studentka kvarty našeho gymnázia Markéta Gottfriedová. Markétě blahopřejeme k celkem přesvědčivému vítězství v konkurenci 37 účastníků okresního kola, děkujeme za reprezentaci GVH Louny a do krajského kola - tedy soutěže nejlepších ze všech okresů Ústeckého kraje - přejeme mnoho úspěchů. Krajské kolo se koná 26. března 2008 v Ústí nad Labem (KÚ ÚK, Velká Hradební 48).

Výsledková listina MO kategorie Z9 - okresní kolo
(kliknutím na tabulce uvidíte kompletní výsledkovou listinu)
kliknutím na tabulce uvidíte kompletní výsledkovou listinu
Mgr. A. Studenovský - vyučující matematiky

ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKÉM JAZYCE

09. 01. 2008

Ve středu 9. 1. 2008 se konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii IIIB (žáci ze tříd 5. A8 - 7. A8, 1. A4 - 3. A4), které připravila předmětová komise anglického jazyka. V kategorii IIIB se školního kola zúčastnilo 21 žáků. Děkujeme za účast, vítězům školního kola blahopřejeme a přejeme jim mnoho úspěchů v okresním kole soutěže. V něm budou GVH Louny reprezentovat Radka Šedivá (1. místo - třída 3.A4), Markéta Jirkovská (2. místo - třída 6.A8), Lucie Příhodová (3. místo - třída 3.A4) a Klára Lunterová (4. místo - třída 6.A8). Celkové výsledky soutěže ukazuje následující tabulka.

Kategorie IIIB
Mgr. A. Studenovská - předsedkyně předmětové komise anglického jazyka

ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKÉM JAZYCE

12. 12. 2007

Ve středu 12. 12. 2007 se konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích IB (prima, sekunda) a IIB (tercie, kvarta), které připravila předmětová komise anglického jazyka. V kategorii IB se školního kola zúčastnilo 16 žáků, v kategorii IIB 8 žáků. Blahopřejeme všem účastníkům soutěže a vítězům přejeme mnoho úspěchů v okresním kole soutěže. V něm budou naše gymnázium reprezentovat vítězky kategorie IB - Barbora Bušáková (1. místo - třída 1.A8), Kristýna Kučerová (2. místo - třída 1.A8) a Tereza Sedláčková (3. místo - třída 2.A8. V kategorii IIB budou naše gymnázium v okresním kole reprezentovat - Markéta Stolínová (1. místo - třída 4.A8), Martina Turňová (2. místo - třída 3.A8) a Ivana Pavlíčková (3. místo - třída 4.A8). Celkové výsledky jednotlivých kategorií ukazují následující tabulky.

Kategorie IB

Kategorie IIB
Mgr. A. Studenovská - předsedkyně předmětové komise anglického jazyka

KRAJSKÉ KOLO V PŘEHAZOVANÉ

5. 12. 2007 - LITVÍNOV

Ve středu 5. 12. 2007 se konalo krajské kolo v přehazované dívek věkové kategorie III. Naše gymnázium reprezentovalo vítězné družstvo okresního kola ve složení T. Vágnerová, M. Pázlerová, B. Štruplová, L. Čekalová, K. Jenčková, M. Lebedeva, K. Bartošová (všechny z třídy 2.A8), T. Verunáčová, A. Němečková (obě z třídy 1.A8). Družstvo dívek si v krajském kole vedlo velmi dobře a obsadilo 3. místo. K bronzové medaili celému týmu blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci GVH Louny. Na následujícících fotografiích je úspěšné družstvo dívek, pohár za 3. místo a diplom (obrázky lze zvětšit).

     
Mgr. M. Ságlová - vyučující tělesné výchovy

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ GENIUS LOGICUS

11. 10. 2007 - Praha

Do nejoblíbenější mezinárodní logické soutěže GENIUS LOGICUS se v minulém školním roce zapojilo 18 studentů našeho gymnázia a jejich výsledky byly velice pěkné (podívejte se do rubriky Úspěchy studentů 06/07). Až na vrchol pyramidy nejlepších řešitelů této soutěže hravosti, důvtipu a šikovnosti se dostala studentka kvarty Markéta Gottfriedová, která vyhrála mezinárodní kolo této soutěže v kategorii 03 - starší žáci. Blahopřejeme k vítězství a výborné reprezentaci GVH Louny. Markéta obdržela certifikát (k nahlédnutí). Podívejte se na stránky soutěže GENIUS LOGICUS, kde jsou již zveřejněné části soutěže pro tento školní rok. Následující tabulka ukazuje počet účastníků mezinárodního kola a pořadí.

Mgr. A. Studenovský - koordinátor soutěže Genius Logicus na GVH Louny

Okresní kolo ve volejbale dívek a chlapců středních škol - kategorie V.

Sportovní hala Louny 20. 11. 2007 - pořadatel GVH Louny

Okresního kola se zúčastnilo 5 družstev dívek. Družstvo GVH Louny ve složení Cimpová Lenka, Dragounová Eva, Godycká Kateřina, Křivanová Anna, Minaříková Petra, Tolarová Tereza, Zasadilová Michala (všechny třída 7.A8), Valtová Marta (třída 2.A4), Vernerová Jitka (třída 1.A4) obsadilo 2. místo. Mezi dívkami si zajistily postup do krajského kola dívky z Gymnázia Žatec. Naše děvčata zabojovala, předvedla pěkný volejbal, ale na děvčata z Gymnázia Žatec to ještě nestačilo. Snad to vyjde příští rok . To však záleží jenom na děvčatech a jejich pravidelnější přípravě. Blahopřejeme k 2. místu a přejeme štěstí v krajském kole soutěže. Podívejte se na diplom.

Výsledky vzájemných zápasů a celkové pořadí družstev v turnaji jsou uvedené v tabulce.

Kliknutím se obrázek zvětší

Okresního kola ve volejbalu chlapců se zúčastnilo 5 týmů. Družstvo GVH Louny hrálo ve složení Rubeš Jan, Zeman Martin, Vávra Petr (všichni třída 7.A8), Malec Stanislav, Hodan Lukáš, Urban Jiří (všichni třída 8.A8), Krupka Lukáš (třída 4.A4), Holý Zdeněk (třída 3.A4). Naši chlapci nezvládli taktickou hru se SOŠT Louny a rozdíl tří míčů ve vzájemném utkání jim přisoudil třetí místo. Podívejte se na diplom.


Kliknutím se obrázek zvětší

Děkuji všem studentům za přípravu kurtů ve sportovní hale a dobrou reprezentaci školy.
Také děkuji zapisovatelkám K. Kubíkové, M. Černé a G. Ferancové.
Mgr. J. Jelínková, Mgr. P. Dovala - organizátoři okresního kola
Mgr. M. Ságlová - vyučující tělesné výchovy

Okresní kolo v přehazované dívek - kategorie III.

Žatec - 30. 10. 2007

Okresního kola se zúčastnilo 6 družstev. Družstvo dívek GVH Louny ve složení T. Vágnerová, M. Pázlerová, B. Štruplová, L. Čekalová, K. Jenčková, M. Lebedeva, K. Bartošová (všechny z třídy 2.A8), T. Verunáčová, A. Němečková (obě z třídy 1.A8) obsadilo 1. místo. K výborné hře i umístění blahopřejeme celému týmu - podívejte se na foto vítězného družstva. Děvčata reprezentovala naše gymnázium na jedničku, děkujeme. Kromě diplomu přivezlo družstvo pohár vítězů.

Výsledná tabulka turnaje
Mgr. M. Ságlová - vyučující tělesné výchovy

Krajské kolo Ekologické olympiády

12. - 14. října 2007 Ústí nad Labem

V krajském kole soutěžilo celkem 34 trojčlenných družstev ze 17 středních škol Ústeckého kraje. Naše gymnázium reprezentovala tři družstva. Družstvo kvinty ve složení N. Bakuridzeová, K. Dolečková a Z. Radostová obsadilo celkově 13. místo, což je ve srovnání s loňským kolem soutěže výrazný posun dopředu (vloni skončilo družstvo kvarty ve stejném složení na 26. místě). Druhé družstvo kvinty ve složení V. Kučerová, A. Kraumannová a V. Chlouba obsadilo celkově 19. místo a třetí družstvo našeho gymnázia ve složení L. Homolová (třída 1.A4), D. Drahovzalová a H. Mačková (obě třída 5.A8) obsadilo 25. místo. V porovnání s loňským ročníkem soutěže to jsou výsledky lepší, všem účastníkům z našeho gymnázia děkujeme za reprezentaci školy.
Celkové a velmi podrobné výsledky krajského kola najdete zde.

Mgr. L. Pospíšilová - vyučující biologie
 
© 2008 MIRI → poslední aktualizace